Gerekli Evrakların Tamamlanması ve Başvuru Yapılması

Ehliyet alma sürecinizin ilk aşaması gerekli evrakların tamamlanması ve kursumuza başvuru yapılması. Sürücü Kursumuza kayıt olabilmeniz için Aile Hekiminizden Sağlık raporu, Öğrenim belgesi, 3 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanınız yeterlidir.

Eğitim Süreci

Adaylarımız Trafik, ilkyardım ve Araç Tekniği derslerini tamamlayıp Teorik (E Sınav) sınavlarını geçtikten sonra her bir kursiyer ile ortak belirlediğimiz gün ve saatlerde birebir eğitim olacak şeklinde 15 Ders Saati (Her ders saati 50 Dk. olacak şekilde) direksiyon eğitimlerini bitirip Uygulamalı Direksiyon Sınavına girerler.

Teorik ve Uygulama Direksiyon Sınavı Süreci

Adaylarımız Teorik Eğitimlerini bitirdikten sonra Teorik sınav ücretini yatırarak sınava girmeye hak kazanırlar. Teorik Sınavda çıkan 50 Sorudan 35 i doğru yapılarak 70 Puan aldıkları taktirde başarılı olmuş sayılırlar. Teorik Sınavdan başarılı olan adaylarımızı ile ortak belirlediğimiz Direksiyon Eğitimlerini tamamladıktan sonra Direksiyon Sınav Ücreti yatırılıp Uygulamalı Direksiyon Sınavına girerler.

Ehliyet Aşaması

Her iki sınavda da başarılı olan Adaylarımız Devlet Harçlarını yatırdıktan sonra gitmek istedikleri Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak bizden almış oldukları evrakları Nüfus Müdürlüğüne teslim ederler. Nüfus Müdürlüğü Adaya araç kullanabilmesi için geçici bir belge verir, bu belge ile araç kullanılabilir. Ehliyet ise bir hafta içinde kursiyerin adresine PTT aracılığı ile teslim edilir

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir